14 Nisan 2011 Perşembe

Yaralıdır canı yüreğim hasretinle erir giderim........gözüm dalar gariplenirim......

Havadaki hüzün bende de etkisini gösterdi elim kolum kalkmıyor hiç bir iş yapmadım sabahtan beri sağa sola yuvarlanıp duruyorum arada face bakıyorum müzik falan işte hiç biri sarmıyor bugün beni uzadı bu bozuk hava durumu artık içimiz açılsın istiyorum heyyyy kendine gel bulut, güneş, gece, gündüz kendine gel de biz de ayılalım artık.


Hasret Türküsü - Suavi | video.mynet.com

12 Nisan 2011 Salı

İşgüzarlık..


Bir gün, bir kozada küçük bir delik açildi ve bir adam bedenini bu küçücük delikten çikarmaya çalisan kelebegi saatlerce seyretti.

Sonra, kelebek sanki daha fazla ilerlemek istemiyormuş gibi durdu. Sanki,ilerleyebileceği kadar ilerlemişti ve artık daha fazla ilerleyemiyordu. Ve adam, kelebeğe yardim etmeye karar verdi. Eline bir makas ...aldı ve kozayı keserek deliği büyüttü.

Kelebek kolayca dışarı çıktı.

Fakat bedeni kocaman ve kanatları kuru ve buruşuktu.

Adam, kelebeği izlemeye devam etti, çünkü zamanla kanatlarının büyüyüp bedenini taşıyabilecek kadar genişleyebileceğini umut ediyordu.

Fakat bu olmadı!

Gerçekte, kelebek ömrünün geri kalanını o kocaman bedeni ve kuru, buruşuk kanatları ile etrafta sürünerek geçirdi. Uçmayı hiç başaramadı.

Adamın bu aceleci iyiliği içinde anlayamadığı, bu kısıtlayıcı kozanın ve kelebeğin o küçücük delikten dışarı çıkmak için verdiği mücadelenin, kelebek için gerekli olduğuydu, çünkü bu, Allah'ın, yasam sıvısının kelebeğin bedeninden kanatlarına doğru akmasını sağlamak için bulduğu yoldu, böylece kelebek kozadan kurtulduğu anda uçmaya hazır olabilecekti. Bazen mücadeleler, hayatımızda tam olarak gerek duyduğumuz şeylerdir. Eğer Allah , hayatımıza hiçbir engelle karsılaşmadan devam etmemize izin verseydi sakat kalırdık. Simdi ve daha sonra olabileceğimiz kadar güçlü olmazdık. Asla uçamazdık.Güç istedim Ve Allah , beni güçlü yapmak için karsıma Zorluklar çıkardı.Bilgelik istedim... Ve Allah bana çözmek için Sorunlar verdi.Zenginlik istedim... Ve Allah çalışmak iç in bana Beyin ve güçlü kaslar verdi.Cesaret istedim... Ve Allah üstesinden gelmem için bana Tehlike verdi.Sevgi istedim... Ve Allah yardım etmem için Sorunlu insanlar verdi.İyilik istedim... Ve Allah bana fırsatlar verdi. İstediğim hiçbir şeyi elde etmedim İhtiyacım olan herseyi elde ettim.

8 Nisan 2011 Cuma

Yiyosa ÇıldırÇıldırmaktan kastım aslında çoğu insanın hayat felsefesi yahut yaşam tarzı edindiği pek çok şeyi, belli kalıplara girmiş olan kişilerin yani çıldıramamışların fakat zaman zaman çıldırmak isteyenlerin toplumsal baskılardan dolayı kendini ifade edememek gibi bir durum.
Konuşurken batırdığım gibi burada da batırdım heralde ne demek istediğimi anladınız mı ben pek anlamadım aslında anladım da yazdım işte aman.....
Anlatmak istediğimi anlatayım o zaman:)

Meselaaa yolda yürürken birden hoplayıp zıplamak gibi bir girişimde bulunsanız !!!

Ya daaa arkadaşlarınızla sohbet ederken olduğunuz yerde 2 kere dönseniz!!!

Bir binanın üstüne çıkıp (oldukça yüksek bir bina) ayaklarınızı sallayarak otursanız!!!!

Aklınıza estiğinde ufak bir bavul hazırlayıp ben gidiyorum ne zaman geleceğim belli olmaz diyip çıkıp o an nereye gitmek isterseniz oraya gitseniz!!!!

Bugün uçan balona binmek istiyorum diyerek uçan balona binmeniz!!!

Herkes uyurken sabahın köründe fotoğraf makinesini alıp sahilde yürüyüşe çıkmanız!!!

Birisi peşinizden seslendiğinde uğraşamam seninle diyip tersleyebilmek!!!

Maceracı ruhu var ya hafif çatlak işte Serengeti'ye gitmek isteyip kalkıp gitmek!!!

Ya da Paris'e doğru yol almak.... Kadın başına!!!


Saçınızı sıfıra vurup hayatınız boyunca tarz olmak!!!

Alışveriş mağazasına girip istediğiniz herşeyi alıp kasaya geldiğinizde bırakıp dışarı çıkmak!!!!


Şu an aklıma gelmiyor ama sizin aklınıza gelenler vardır yada ahhh şunu bir yapabilsem çılgınlığınız !!!! Türk toplum örf ve adetlerine göre yaşayan ayıp, günah, olmaz, senin bir duruşun var kısmından düşünürsek şekliyle....

Şimdi diyorsunuz ki ne var bunlarda çılgınlık neresinde tabii ki ben de en masumlarından bahsettim zaten fazla havaya girmeyelim diye hadiii bağalım

YİYOSA ÇILDIR

2 Nisan 2011 CumartesiSen yoksun...
Boşuna yağıyor yağmur...
Birlikte ıslanmayacağız ki...

Boşuna bu nehir...
...Çırpınıp pırpırlanması...
Kıyısında oturup göremeyeceğiz ki...

Uzar uzar gider...
Boşuna yorulur yollar...
Birlikte yürüyemiyeceğiz ki...

Özlemler de ayrılıklar da boşuna
Öyle uzaklardayız...
Birlikte ağlayamayacağız ki

Seviyorum seni boşuna...
Boşuna yaşıyorum
Yaşamı bölüşemiyeceğiz ki...

||| Aziz Nesin |||
.